Archív kategórie »Zdravie «

Pacienti budú (zrejme) na záchranku čakať dlhšie

      Keď tak kráčam mestom a zrazu prefrčí neďaleko mňa sanitka so zapnutou sirénou, premkne ma zvláštny pocit. Neviem, ako by som ho najlepšie opísala… Je akoby… dotyk smrti. Či už na vedomej alebo podvedomej úrovni si totiž v tom okamihu uvedomujem, že sa niekomu niekde stalo čosi nedobré. Niekto je na pokraji smrti a iba od dievčat/chlapcov v húkajúcej krabici závisí, či dotyčný zajtra ešte bude medzi nami.  :(

      Ak miestami čítate moje články o zdraví, iste viete, že si pri každej dobrej príležitosti s radosťou kopnem do tých, čo bezuzdne zarábajú na našich chorobách.  :P  Možno z tohto pohľadu vám vyznie tento ako pokrytecký, ale ak existuje niečo v rámci zdravotníctva, na čo nedám dopustiť, tak to je práve úrazová chirurgia a rýchla záchranná služba. Bez nej by totiž mnohí z nás boli v p…..ráve nie peknom mieste.  

      K zamysleniu nad dnešným podivným stavom vecí ma donútil tento článok.

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Fukushima a jej dopad na zdravie

      Nie je tomu ani mesiac, čo som v mojich skromných predpovediach na tento rok kvákala o Fukushime, a že tej rozprávke ešte nie je koniec. Podľa informácií na blogu Fukushima diary  (samozrejme nepotvrdených japonskou vládou) sa v dôsledku zemetrasenia 1.1.2012 zlomilo potrubie bazénu s vyhoreným palivom reaktoru číslo 4. Bazén tak prišiel o všetku vodu a ďalej vrel bez nej… Za normálnych okolností veci okolo Fukushimy obhospodaruje Ramen, ale zažiadalo sa mi túto supertajnú infošku zneužiť čoby fajn úvod k môjmu článku o zdravotných dopadoch bezbrehého vypúšťania radiácie do ovzdušia. Všimnite si len sexy vec na obrázku vľavo. Predstavujem Vám súboj krásy paradajky zo zberu v júni minulého roka v prefektúre Saitama versus normálna paradajka. Je pravdou, že megarajčina by dokázala zasýtiť snáď i štvorčlennú rodinu a ešte by i ostalo na zajtra, no ja by som si osobne vybrala tú klasickú.  :P

      Ale týmto naša monster horror show nekončí.

Čítajte ďalej »

Výskumníci v zdravotníctve vynechávajú nepríjemné dáta!

     Úvodom ultramikrotest.
Prosím vyberte jednu z možností:

Výskumníci v odbore medicíny sú temer až svätci, všetky zistenia (aj nepríjemné) poctivo uverejnia v štúdii podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia a nič neostáva zamlčané. Preto lieky sú vždy bezpečné, s minimom vedľajších účinkov.

Prevažná väčšina výskumníkov z oblasti medicíny cielene zamlčuje nepríjemné dáta. Testy liekov zámerne prikrášľuje a zopár bielych vrán, ktoré nie sú ochotné obetovať svoju dušu na oltári zisku, ba snažia sa upozorniť na diskrepancie, sa vzápätí môže rozlúčiť so svojou kariérou.

Výsledok testu:   

     Tak ako? Prekvapuje Vás správna odpoveď?  :P

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Varovanie: Twilight – Úsvit môže spôsobiť nevoľnosť!!!

     A nie, nejde tu o "grcanie v predklone" z deja filmu, ako by si iste antifanúšikovia Twilightu zrobili neokrôchanú srandu, aj keď dávenie môže byť jedným z príznakov, avšak z úplne iného dôvodu. 

     Podľa článku v The Baltimore Sun, Nadácia epilepsie so sídlom v Marylande zverejnila varovanie na Facebooku pre rodičov detí náchylných na záchvaty, aby radšej nepúšťali do kina na tento film svoje ratolesti.

     Mimi Carter, riaditeľka styku s verejnosťou riekla: "Ak ste rodičia dieťaťa s epilepsiou, nemali by ste ho poslať na tento film. Prečo by ste chceli riskovať?" 

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Ex-farmaceutická dílerka Gwen Olsen: “Farmaceutické spoločnosti zaujíma len zisk, nie zdravie”

      Pre pár z nás táto správa nie je žiadnou novinkou, no pre mnohých, majúcich ružové predstavy o tom, ako farma-biznis je tu len pre naše dobro, bude toto zistenie značne nepríjemné.   Aj keď… tento článok asi budú čítať hlavne takí, čo už teraz vedia, ako sa veci majú, tí zvyšní (či už lekári alebo farmaceutickí díleri), ak sem vôbec zablúdia, budú tvrdiť, že to tak vôôôôbec nie je, budú patrične naštvaní, že čo tu nejaká Celeste očierňuje ich chlebodarcu a ponechajú si výsostné právo ostať i naďalej v blaženej nevedomosti. Veď Ibalgin funguje, že? Prečo by nemohol aj Xanax, Prozac či Gardasil..?

      PS: Milý/á čitateľ(ka), ak si náhodou farma-díler(ka), ber tento článok čoby motivačný, že by nebolo úplne od veci zmeniť zamestnanie, stať sa napríklad opatrovateľom/kou v domovoch dôchodcov. Rozhodne tak zachránite viac životov, než vo svojom momentálnom, aj keď asi o rád lepšie platenom, zamestnaní. Ak ste už nebodaj zamestnanie zmenili, ako pani Gwen, potom považujte túto subtílnu výzvu za bezpredmetnú. :P

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

VAROVANIE (ministra hocičoho): Stromy spôsobujú zdravie!

      Ha! Ja som to vedelaaaaa!!!!1!! Stromy predsa len majú na nás pozitívny vplyv!    Podľa článku na Natural News  to nie je len hipisácka vyšinutá fprofffftofť , z ktorej si Američania tak radi robia srandu a ponižujúco nazývajú ľudí tiahnucich ku stromom "stromoobjímači" ("treehuggers"). :P Vraj napriek tomuto zlorečeniu, stromy sa fakticky objímať oplatí. Ak nechcete pred známymi vyzerať ako šašci a oni sa nemuseli na vás pozerať s poľutovaním (alebo sa za vás hanbiť), tak vraj ani nemusíte, v podstate stačí byť len v blízkosti stromov, napríklad sa o ne opierať, alebo len v ich tieni. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Mikrovlnka – áno či nie?

      Mnohí ju máme doma. Ticho čaká na kuchynskej linke, aby na povel nášho od hladu trasúceho sa prstu začala variť, smažiť, či otvorila brány pekelné, keď v nej zabudneme kúsok alobalu, prosto oddane nám slúžila. Avšak na mieste je otázka, či sme si z toho samého baženia po komforte nenavláčili domov zmiju zákernú a chováme si ju na vlastných prsiach netušiac, že nás možno jedného dňa uhryzne do zadku. :P  

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Antidepresívum..? Afrodiziakum..? Špargľa!

     Snáď môj drzý pokus o bombastický názov článku vás primäl si ho prečítať. :D To viete, my reportéri/novinári si musíme na Vás – čitateľa – vymýšľať čoraz zákernejšie spôsoby, ako Vás donútiť kliknúť na nami sfušovaný napísaný článok. Nedokážete si ani len predstaviť, nakoľko je deprimujúce, keď  "počet prečítaní" ukazuje iba 2x, alebo v lepšom prípade (to keď má asi Celeste veľmi veľké šťastie) 3x… A pritom pri písaní článku som skoro až dušu vypustila..!! Okej, bola bicyklová… Ale i tak!!!
     *Prečíta názov vlastného článku a zamrmle pod nosom:* Aha, okej… idem si dať špargľu… :D
     No ale aby som nechodila okolo témy sťa okolo horúcej špargle, poďme na to! ;)

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Jeden komentár

Kokosový olej

     V dnešnom pokračovaní mojej minisérie článkov na tematiku zdravia v štýle: "buďte všetci zdraví, lebo inak si ma neželajte!!!1!1!" :D sa budeme venovať kokosovému oleju. V prvom okamihu, keď som na pulte v uvidela kokosový olej, som si riekla: "TY KOKOS!!!" :D Priznávam, bolo to hlavne kvôli cene…. :P Keď si vezmete, že za 300 ml vysolíte niečo okolo 7,9 €, pričom za túto cenu môžete mať približne 4,32 litra slnečnicového oleja, tak to je akože dosť také… no prosto, kokosový olej musí mať čosi do seba, aby stál tak nehorázne veľa, že?
Tak ja sa Vás týmto krátkym článkom pokúsim presvedčiť, že za kokosák sú to naozaj dobre vysolené peniaze. :)

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

HPV vakcína a my

      Minule sme si povedali čo-to o jablkách, o ich pozitívnom účinku na náš organizmus a aj keď veci okolo Adama a Evy versus jablko môžu vyznieť romanticky, ba až intímne, dnes sa budeme zaoberať témou oveľa intímnejšou..! :P
      Ešte na margo jabĺk… Viete, že jablčný pektín bol po havárii v Černobyle využívaný na redukciu asimilácie Cézia-137 v deťoch..? Fakt! Štúdia preukázala až 62,6%-nú redukciu Cs-137 voči 13,9 percentám placeba. Dokonca by vraj mohol pomôcť aj pri odbúravaní rádioaktívneho Stroncia-90… Celkom podstatné info pri tých všetkých problémoch s Fukushimou, že..? 

     No ale teraz späť k intímnostiam. :D

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Jedno jablko denne…

     Iste poznáte tú riekanku: "Tam kde nechodí slnko, chodí lekár". Aj sme to tu nedávno rozoberali, vitamín D, opaľovací krém s faktorom 300+, neznalé matky, vystavujúce svoje deťúrence rachitíde a tieto veci. Aj keď to všetko so slnkom je pravda, pekné a dobré, dnes chceme o niečom inom. Anglicky hovoriaci obyvatelia našej planéty majú trocha iné rčení (nevieme, či vôbec majú ekvivalent toho nášho slnečného), a to: "Apple a day keeps doctor away." Dalo by sa voľne preložiť ako: "Jedno jablko denne a doktora sa k vám trepať vôbec ani nehne."

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Vitamín D

     Veľmi zvláštne. Človek by si myslel, že krivica (rachitída) je už veľmi dávno chorobou minulosti, ale podľa prípadu vo Veľkej Británii má toto ochorenie značnú šancu na návrat na výslnie. Je to inak tak trocha paradox, pretože práve krivici sa na výslní moc nedarí…

      Ako informoval server NaturalNews.com , v južnom Anglicku na ostrove "Isle of Wright" malo dvanásťročné dievča problém s nedostatkom vitamínu D, ktorý až hraničil s krivicou. Príčina? Matka dievčatku nikdy nedovolila ísť von bez vrstvy krému na opaľovanie.

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Stévia – čaj, sladidlo

    Viete, čo je 300x sladšie než cukor, pritom žiadne kalórie, má liečivé účinky a dokonca na rozdiel od cukru sa ňou zuby opravujú a nie kazia? Okej, toto budete mať asi moc ľahké, keďže správnu odpoveď sme prezradili už v názve článku. :D Áno, je to Stévia cukrová, latinským menom Stevia rebaudiana.

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Mäta dlholistá – čaj

    Latinským názvom Mentha longifolia síce neobsahuje mentol, no od toho je ešte stále liečivá. :)  

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  2 komentáre/ov

Lapacho – čaj

    Hmmmm… zaujímavé, že väčšina prudko liečivých čajov je vo forme kôry stromov, s nie príliš vábnou chuťou. Samozrejme, toto je predmetom gusta a voči nemu žiaden dišputát, ale predsa len… :P
    Jeden takýto "čaj" je i Lapacho, známy aj pod menami Matto Grosso, či Tabebuia impretiginosa.

 

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Catuaba – čaj

    Pamätáte si na veľké bilboardy s čertom a sľubom dlhotrvajúcich erekcií? Tak vedzte, že to nebola reklama na Catuabu, aj keď vraj podľa popisu práce by mala mať na svedomí niečo podobné. :D  

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Vilcacora – čaj

    Tento čaj-nečaj je jedným z najcennejších darov "prírodnej lekárne". Rastlina s latinským názvom Uncaria tomentosa je označovaná aj ako posvätná rastlina Inkov, či kráľovná amazonských liečivých rastlín a je známa aj pod názvom Uňa de gato, čiže Mačací pazúr, alebo Vilcacora. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Mate Green – čaj

Týmto stručným (snáď taký bude :D ) článkom by sme radi prispeli ku všeobecnému povedomiu o tomto čaji-nečaji, a tak znížili počet pomýlení si Mate Green s mätou (piepornou), ako k tomu došlo napríklad na tomto fórume.

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár