Archív kategórie »Tvorba «

Prvý Nový rok, ktorý sa neoslavoval. Petardami…

"Ctení členovia MetaGalaktického Koncilu,

 Táto stručná správa obsahuje priebeh a výsledok rezolúcie MGC, prijatej pod číslom 224108643, z dátumu 83.323.940:31:22: ….. UMGT (Unifikovaného MetaGalaktického Času). Rezolúcia bola prijatá ….. % hlasov členov Koncilu a…"

Čítajte ďalej »

Kategória: Tvorba  Vložte komentár

Vízia..?

Tvorba     Vzal do ruky malú drevenú truhličku, opatrenú symbolickou visacou zámkou. Maličkou. Zámka nevidela kľúč už asi päť rokov. Možno i viac. Naposledy ju ledva otvoril a nežiadalo sa mu zbytočne riskovať. Čím by ju rozbil? Symbolická, zhrdzavená, ale rukou nezdolateľná. Keby aspoň pílka neprišla o všetky zuby! Navyše bola na drevo, nie železo a len horko-ťažko prežila stavbu dreveného domčeka, následne podajúc výpoveď. Nieže by sa nedala nasilu použiť, to nie, avšak pílenie bolo úmorné a trhané. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Tvorba  Vložte komentár

CatMissia

       Volám sa Cat. Som niečo, čo by ste asi nazvali "menič tvarov" (pozn. prekl.: v angličtine "shapeshifter"), ale zase nie vlkolak či vampír, tak si ma s nimi prosím nemýľte a som tu s ďalšími siedmimi na veľmi tajnej misii. Nemôžem vám prezradiť na akej, lebo ako znie tá riekanka, následne by som vás musela zabiť. Hihi. Ale nie. Radšej ostaňme pri tom, že vám to neprezradím. Momentálne však pre splnenie misie potrebujeme zopár drobností vyskytujúcich sa prevažne v nejakom veľkosklade a keďže nemáme dostatok vašich platidiel, tak sme šli na nákup iným, svojskejším spôsobom. Možno vy by ste to nazvali "krádež" alebo "vlámanie", ale my to vnímame iba ako prirodzený kolobeh vecí v Prírode. Materiály vzišli z Prírody a tam sa aj všetky vrátia a čo na tom, že ich cesty návratu sú nevyspytateľné..? V podstate si všetky tie veci iba požičiame. Zabudneme vrátiť *tvári sa veľmi nevinne*, ale od toho ešte vždy požičiame.  Čítajte ďalej »

Kategória: Tvorba  Vložte komentár

Deň, kedy sa zastavila Cirkev

The Day The Church Stood Still

(POZOR: Iba pre silné žalúdky..! :-P )

      Do chrámu božieho vošiel chlapec. Vyzeral byť rozrušený a neistý. Nevedno, či bol veriaci, keďže nevykonal rituály, ktoré bežne ľudia pri vstupe do kostola robia, alebo toto počínanie možno pripísať jeho citovému rozpoloženiu. Zamieril rovno k oltáru, bázlivým, opatrným krokom. Zrak upieral naň a nevšímal si starých lavíc, ba ani výzdoby, či malieb na vysokej klenbe kostola. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Tvorba  Vložte komentár