Archív za » Marec, 2011 «

Fukushima, aktualizácia 2 – 30.3.2011

    Ako iste viete, problémy vo Fukushime naďalej pretrvávajú a TEPCO má čoraz väčšie ťažkosti udržať reaktory na uzde. Preto vládny kabinet vedený premiérom Naoto Kanom navrhol pokryť reaktory 1, 3 a 4, ktorých budovy boli zničené výbuchom vodíka, špeciálnou látkou, aby sa zabránilo úniku rádioaktívneho materiálu do atmosféry.

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Fukushima, aktualizácia – 30.3.2011

    TEPCO v pondelok (28.3.) oznámilo, že tlakové nádoby v reaktoroch 1 a 3 vo Fukushime sú pravdepodobne deravé

    Spoločnosť už predtým priznala, že palivové tyče boli poškodené kvôli prehrievaniu reaktorov, ale odmietala poškodenie tlakových nádob. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Fukushima, aktualizácia – 29.3.2011

    Situácia vo Fukushime sa rýchlo mení, zatiaľ však bohužiaľ stále len k horšiemu. :( Na povrch vychádzajú skutočnosti čoraz nepríjemnejšie, ktoré ste sa ale medzičasom určite už dozvedeli z iných médií, vzhľadom na našu pomalú aktualizáciu. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Fukushima, aktualizácia – 26.3.2011

     Situácia v jadrovej elektrárni Fukushima I sa i naďalej nezlepšuje. Včera (25.3.2011) boli zistené nové skutočnosti, ktoré naznačujú, že kontaminácia a poškodenie častí elektrárne veľmi sťaží snahu technikov ju dostať čo najskôr pod kontrolu.

      Japonskí vládni činitelia začali vyzývať ľudí na evakuáciu v oblasti do 30 km od elektrárne. Pôvodne bolo toto územie 20 km a v zóne medzi 20 a 30 kilometrov boli ľudia iba vyzývaní, aby nevychádzali zo svojich domovov. Keďže sa však situácia zhoršuje, autority uistili občanov, že poskytnú pomoc každému, kto sa rozhodne opustiť rozšírenú bezpečnostnú zónu.

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Jedno jablko denne…

     Iste poznáte tú riekanku: "Tam kde nechodí slnko, chodí lekár". Aj sme to tu nedávno rozoberali, vitamín D, opaľovací krém s faktorom 300+, neznalé matky, vystavujúce svoje deťúrence rachitíde a tieto veci. Aj keď to všetko so slnkom je pravda, pekné a dobré, dnes chceme o niečom inom. Anglicky hovoriaci obyvatelia našej planéty majú trocha iné rčení (nevieme, či vôbec majú ekvivalent toho nášho slnečného), a to: "Apple a day keeps doctor away." Dalo by sa voľne preložiť ako: "Jedno jablko denne a doktora sa k vám trepať vôbec ani nehne."

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Fukushima – animovaný film – 25.3.2011

     Ach áno, Japonci a ten ich fekálny fetiš… :P  
     Tento krátky animovaný film veľmi prístupnou formou (ani deti by s pochopením nemali mať problém) vysvetľuje, čo sa momentálne deje vo Fukushime. Film je v originálnom japonskom znení s anglickými titulkami, ale pre tých, čo nie sú v japončine alebo angličtine dostatočne zdatní, sme pripravili čo najpresnejší preklad. Za niektoré výrazy sa ospravedlňujeme, ale najlepšie sadli do kontextu. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Fukushima, aktualizácia – 23.3.2011

     Pracovníci robia všetko možné, len aby ochladili palivové tyče a reaktory v jadrovej elektrárni Fukushima I a správy odtiaľ sú také… zmiešané. Občas náhle návaly optimizmu, následne však vyvážené správou o čiernom dyme a nemožnosti určiť jeho pôvod. Síce priamo plamene nebolo vidno, čo by mohlo byť dobré znamenie (aspoň palivové tyče neplápolajú divokým ohňom), avšak dym sám o sebe je pre zmenu zlé. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Godzilla prichádza. Možno…

     Aj keď správy z Fukushimy majú nádych optimizmu, veď napokon darí sa pripájať elektrické vedenie, poniektoré vodné pumpy už fungujú, no Murphyho zákon zjavne nenechal na seba dlho čakať. Určite mnohým neunikla občas až posadnutosť Japoncov rôznymi morskými príšerkami, ktoré vďačia za svoju nadrozmernosť práve rádioaktivite. Hlavným zástupcom kategórie nukleárnych monštier je Godzilla, ktorej na svet dopomohlo žiarenie z jadrových explózií. Nieeeee, zatiaľ k takýmto výbuchom našťastie nedošlo, na druhej strane však unikla do mora radiácia, ohroziac zdroj potravy nemalej časti Japoncov. :(

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Fukushima, aktualizácia – 22.3.2011

     Podľa informácií zo dňa 21.3. z reaktora 3 vychádza sivastý dym. Ako na záberoch z kamery umiestnenej neďaleko elektrárne vidno, stúpajúci dym zachytila kamera i v noci. Aj keď pripúšťame možné osvetlenie zdola z budovy reaktora, v horšom prípade by mohlo byť svetielkovanie spôsobené rádioaktivitou.

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Sopka Shinmoedake – 13.3.2011

     Toto je asi týždeň stará správa, no i tak stojí za zmienku, čoby ďalšia ukážka úctyhodnej sily prírody. Ťažko povedať, či výbuch 52 rokov nečinnej sopky na juhozápade Japonska – ostrove Kjúšú – má dajakú súvislosť so zemetrasením 9,0 magnitúdy z 11.3.2011… My si osobne myslíme, že áno, ale je na seizmológoch, vulkanológoch a geológoch potvrdiť alebo vyvrátiť skutočnú spojitosť. Avšak, že sa Shinmoedake prebudila po 52 rokoch práve po dvoch dňoch plných dotrasov hlavného zemetrasenia by bola až priveľká náhoda. Takže skôr je otázne nakoľko a nie či zemetrasenie malo vplyv. Možno by vybuchla aj sama o pár rokov neskôr, ale otrasy tento proces mohli rapídne urýchliť. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Ropná škvrna pri Louisiane – 18.3.2011

     Asi aby tých katastrof nebolo málo  , 18.3.2011 pilotka Bonny Schumaker, z kalifornskej neziskovej organizácie "On Wings of Care" ("Na krídlach ochrany") oznámila rapídne sa zväčšujúcu ropnú škvrnu pri Grand Isle, Louisiana. Škvrna bola toho času približne 12 x 100 míľ = 20 x 160 km.

Čítajte ďalej »

Fukushima, reaktor 3

     Včera (19.3.2011) sme sa tu strápňovali článkom o problematickom reaktore číslo 3 a jeho náplni MOX a aj s tým, ako médiá ignorujú závažnosť situácie, avšak to sa [zrejme] mení. Napríklad SME dnes informovalo o tom, ako "v reaktore číslo 3 začal opäť stúpať tlak, vypustia ďalšiu radiáciu" , kde aj priamo napísali:

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Predpoveď zemetrasenia v Kalifornii – 19.-25.3.2011

      Geológ Jim Berkland v roku 1989 predpovedal zemetrasenia v severnej Kalifornii a teraz opäť predpovedá zemetrasenie počas ďalšieho týždňa, od 19. do 25.3.2011. Jim tvrdí, že jeho predpovede sú s presnosťou na 75%, čo veru nie je malá presnosť. Tieto predpovede sú založené na slapových silách a nezvyčajnom správaní sa zvierat. Hovorí, že teraz sa dokonca prekrývajú až štyri významné faktory a vďaka týmto je zemetrasenie v Kalifornii veľmi pravdepodobné. 

Čítajte ďalej »

Spln Mesiaca 19.3.2011 o 19:10 SEČ

     Dnes – 19.3.2011 o 19:10 SEČ nastane spln Mesiaca a bude aj najbližšie k Zemi (v perigeu) po temer 18-tich rokoch, od marca v roku 1993, a to vo vzdialenosti 356 577 km. Priemerná vzdialenosť Mesiaca od Zeme je 384 400 km, t.j. bude bližšie o temer 28 000 km a o 50 000 km od najvzdialenejšieho bodu svojej dráhy, apogea.

Čítajte ďalej »

Fukushima, Japonsko – 19.3.2011

     Japonská agentúra pre jadrovú bezpečnosť (NISA) zvýšila stupeň vážnosti zo 4 na 5, pričom tento stupeň sa týka reaktorov 2 a 3. Reaktor 4 je zatiaľ označený stupňom 3, a to aj napriek problémom s uskladnenými použitými palivovými tyčami, ktoré podľa jedného amerického činiteľa boli v stredu bez chladenia vodou, a tak vystavené okolitému vzduchu. Avšak Tokyo Electric Power CO. informovalo v piatok, že hladina vody v chladiacom bazéne vyhoretého paliva je dostatočná.

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Benjamin Fulford – HAARP – slovenské titulky

Vyjadrenie Benjamina Fulforda k zemetraseniu v Číne, so slovenskými titulkami.

     Video je spred dvoch rokov, teda nie je tu priama súvislosť s momentálnymi udalosťami v Japonsku, avšak vo svetle Fulfordových vyjadrení je asi na mieste sa zamyslieť, či to psychopati hrajúci sa s gombíkmi HAARPu nemajú náhodou tiež na svedomí. Napokon, dolár bol na ceste ku dnu, QE2 (Quantitative Easing 2) pána Bena Bernankeho z FED sa nepreukázalo sťa dobrý spôsob využitia tlačiarní na peniaze a USA sa nie a nie vyhrabať z najhlbšej recesie od Veľkej Depresie v tridsiatych rokoch minulého storočia. 

Čítajte ďalej »

Jazdil Ježiš na dinosauroch?

Zdá sa, že áno! :D  

Čítajte ďalej »

Kategória: Zábava  Vložte komentár

Nadprirodzené schopnosti

Nadprirodzené schopnosti pána baču. :D

Čítajte ďalej »

Kategória: Zábava  Vložte komentár

Zemetrasenie v Japonsku 11. marca 2011 o 06:46:23 SEČ

Magnitúda: 9.0 (podľa USGS)
Epicentrum: 38.322°N, 142.369°E
Hĺbka: 32 km (19.9 míľ)
Poloha: neďaleko východného pobrežia Honšú, Japonsko

      Toto monštruózne zemetrasenie bolo spôsobené uvoľnením energie z pnutia medzi Pacifickou a Severoamerickou doskou. Nakoľko pohyb dosiek po uvoľnení pnutia bol vertikálny, toto presunulo enormné množstvo vody smerom nahor a výsledkom bola tsunami s vlnou o výške až 10 metrov pri vstupe na východné pobrežie Japonska.

Čítajte ďalej »

Kategória: Japonsko  Vložte komentár

Vízia..?

Tvorba     Vzal do ruky malú drevenú truhličku, opatrenú symbolickou visacou zámkou. Maličkou. Zámka nevidela kľúč už asi päť rokov. Možno i viac. Naposledy ju ledva otvoril a nežiadalo sa mu zbytočne riskovať. Čím by ju rozbil? Symbolická, zhrdzavená, ale rukou nezdolateľná. Keby aspoň pílka neprišla o všetky zuby! Navyše bola na drevo, nie železo a len horko-ťažko prežila stavbu dreveného domčeka, následne podajúc výpoveď. Nieže by sa nedala nasilu použiť, to nie, avšak pílenie bolo úmorné a trhané. 

Čítajte ďalej »

Kategória: Tvorba  Vložte komentár