Archív za » Január, 2012 «

Pacienti budú (zrejme) na záchranku čakať dlhšie

      Keď tak kráčam mestom a zrazu prefrčí neďaleko mňa sanitka so zapnutou sirénou, premkne ma zvláštny pocit. Neviem, ako by som ho najlepšie opísala… Je akoby… dotyk smrti. Či už na vedomej alebo podvedomej úrovni si totiž v tom okamihu uvedomujem, že sa niekomu niekde stalo čosi nedobré. Niekto je na pokraji smrti a iba od dievčat/chlapcov v húkajúcej krabici závisí, či dotyčný zajtra ešte bude medzi nami.  :(

      Ak miestami čítate moje články o zdraví, iste viete, že si pri každej dobrej príležitosti s radosťou kopnem do tých, čo bezuzdne zarábajú na našich chorobách.  :P  Možno z tohto pohľadu vám vyznie tento ako pokrytecký, ale ak existuje niečo v rámci zdravotníctva, na čo nedám dopustiť, tak to je práve úrazová chirurgia a rýchla záchranná služba. Bez nej by totiž mnohí z nás boli v p…..ráve nie peknom mieste.  

      K zamysleniu nad dnešným podivným stavom vecí ma donútil tento článok.

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Fukushima a jej dopad na zdravie

      Nie je tomu ani mesiac, čo som v mojich skromných predpovediach na tento rok kvákala o Fukushime, a že tej rozprávke ešte nie je koniec. Podľa informácií na blogu Fukushima diary  (samozrejme nepotvrdených japonskou vládou) sa v dôsledku zemetrasenia 1.1.2012 zlomilo potrubie bazénu s vyhoreným palivom reaktoru číslo 4. Bazén tak prišiel o všetku vodu a ďalej vrel bez nej… Za normálnych okolností veci okolo Fukushimy obhospodaruje Ramen, ale zažiadalo sa mi túto supertajnú infošku zneužiť čoby fajn úvod k môjmu článku o zdravotných dopadoch bezbrehého vypúšťania radiácie do ovzdušia. Všimnite si len sexy vec na obrázku vľavo. Predstavujem Vám súboj krásy paradajky zo zberu v júni minulého roka v prefektúre Saitama versus normálna paradajka. Je pravdou, že megarajčina by dokázala zasýtiť snáď i štvorčlennú rodinu a ešte by i ostalo na zajtra, no ja by som si osobne vybrala tú klasickú.  :P

      Ale týmto naša monster horror show nekončí.

Čítajte ďalej »

Upozornenie: Solárna erupcia na ceste k Zemi, dorazí 24.01. o 15:18 SEČ

      23. januára 2012 o 3:59 UT došlo k erupcii veľkej slnečnej škvrny s číslom 1402. Slnečná erupcia je triedy M9, čo ju umiestňuje tesne pod kategóriu X, ktorá reprezentuje najsilnejšie erupcie. Javí sa byť najsilnejšou slnečnou búrkou od roku 2005. Na škále radiačných búrok NOAA je vedená ako S3, čo znamená, že by mohla spôsobiť ojedinelé reštarty počítačov v satelitoch na obežnej dráhe a rušiť polárnu rádiokomunikáciu, zapríčiniť magnetickú búrku a samozrejme vo vyšších zemepisných šírkach polárnu žiaru.

      K Zemi by sa mala táto CME ("Coronal Mass Ejection") dostať dnes, 24. januára 2012 približne o 14:18 UT (15:18 SEČ).

      Pre tých, čo by sa tešili, že táto udalosť skončí ako vo filme s Nicolasom Cage The Knowing  máme zlú správu: nie. :P Síce nevieme, kam táto CME udrie najintenzívnejšie, ale okrem pár padnutých satelitov, miestami problémov s komunikáciou a/alebo zhoršeným obrazom v telke, či občasných výpadkov prúdu by malo byť všetko OK. Ale nič nesľubujeme!  :D   

Aktualizácia: Tak ako? Padol Vám nejaký satelit do záhrady?  :D  

Zdroje:
http://www.spaceweather.com
http://www.swpc.noaa.gov/alerts/warnings_timeline.html
http://www.cbsnews.com/8301-205_162-57364102/here-comes-the-sun-solar-eruption-countdown/
http://www.naturalnews.com/034748_NASA_space_weather_solar_flare.html

Výskumníci v zdravotníctve vynechávajú nepríjemné dáta!

     Úvodom ultramikrotest.
Prosím vyberte jednu z možností:

Výskumníci v odbore medicíny sú temer až svätci, všetky zistenia (aj nepríjemné) poctivo uverejnia v štúdii podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia a nič neostáva zamlčané. Preto lieky sú vždy bezpečné, s minimom vedľajších účinkov.

Prevažná väčšina výskumníkov z oblasti medicíny cielene zamlčuje nepríjemné dáta. Testy liekov zámerne prikrášľuje a zopár bielych vrán, ktoré nie sú ochotné obetovať svoju dušu na oltári zisku, ba snažia sa upozorniť na diskrepancie, sa vzápätí môže rozlúčiť so svojou kariérou.

Výsledok testu:   

     Tak ako? Prekvapuje Vás správna odpoveď?  :P

Čítajte ďalej »

Kategória: Zdravie  Vložte komentár

Naše predpovede na rok 2012

     Ako tak sledujem dennú tlač, v súčasnosti je veľmi "trendy" zverejňovať predpovede na tento rok. Napríklad istý nemenovaný denník sa pokúsil zostaviť predpoveď Čo sa stane v tomto roku.

     Predpovede sú ale ošemetná záležitosť, pretože budúcnosť nie je pevne stanovená. Majú na ňu vplyv rôzne faktory a udalosti, ktoré málokto dokáže správne odhadnúť. Preto si myslím, že najlepšia predpoveď je žiadna predpoveď!  :D  

     Aaaaale Vy iste nechcete čítať o tom, že všetky predpovede sú nap*d, skôr Vás asi zaujíma (alebo aj nie :D ), čo taká Celeste so svojou kryštálovou guľou má odvahu tresnúť na tento virtuálny papier. A vraj "papier znesie všetko", tak poďme na to!  :)

Čítajte ďalej »

PF 2012!

     Prajeme Vám všetko len to naj, veľa peňazí, ženám veľa chlapov, chlapom veľa žien  :D  , tanečníkom v Chippendales v Novom roku veľa sily do rozkroku, stabilné zamestnanie, nech sa Vás kríza (či už stredného veku, alebo tá klasická) nedotkne, ale hlavne veľa zdravia, lebo bez neho si človek ani len tie peniaze či ženy/chlapov nemôže poriadne užiť!  :P  Ľudia občas vravia: "Aaaach, chrípka ma obchádza", my na to vravíme: "Budte radi, že obchádza. Predstavte si, že by si na vás zasadla. To by boli ešte len trable!"  :D  Teda, nech Vás všetky choroby obchádzajú!  :)
           A keby niečo, tak úctivo ďakujeme, že Ste na náš kváziblog zablúdili, aj kebyže úplne nechtiac, len vďaka zlomyseľnosti uja Google… :D   ;)