Predpovede, proroctvá, vízie » Ramen's weblog

Predpovede, proroctvá, vízie

      Ako sa k nim staviate? Vzbudzujú vo vás úsmev, alebo s tajenou hrôzou súhlasne prikyvujete? Alebo sa nebodaj tešíte, že konečne nejaké to vzrúšo v tomto nudnom svete? :D
      Nech už je váš vzťah k proroctvám akýkoľvek, možno v našom článku nájdete aj také, ktoré ste doteraz nepoznali. :)

      Asi najznámejšie je mayské s tým vtipným dátumom 21.12.2012. Nie je to ale proroctvo o zániku sveta, ako mnohí tajne dúfajú, len ukončenie dlhého cyklu. Kalendár sa resetne a začne nový baktun.

      Mayský Koncil hovorí, že je to obdobie nádeje, nie zúfania. Je to len koniec cyklu, pričom začne nový cyklus a ľudstvo vstúpi do éry, v ktorej sa mu zachce veci robiť inak, na vyššej “oktáve”, viac mierovo a viac súcitne. Teda koniec starého sveta a začiatok nového. Navyše, nehovoria o tomto ako o konkrétnom dni, takže spomenutý dátum 21.12.2012 môže byť úplne irelevantný. Je to skôr okno, trvajúce od roku 2007 do 2015, a tak udalosti, pri ktorých budeme oči pučiť sa môžu udiať hocikedy v tomto období. To aby ste neboli prekvapení, keď sa 21.12. budúceho roka nič neudeje. :D Inými slovami, nerušte schôdzu, ktorú máte v kalendári zapísanú na 22.12. Tento deň môže byť úplne normálny, ale súčasne aj z uvedeného vyplýva, že sa hocičo môže udiať ešte pred 2012. Mayovia to ale uhrávajú na neistotu, že zmena môže byť nádherná, alebo problematická podľa toho, ako sa k nej ľudstvo postaví. Avšak či už to bude prechádzka ružovou záhradou, alebo sa budeme zdráhať, kopať a držať zárubne dvier, ako keď nadratého človeka odťahujú na záchytku, konečným výsledkom má byť nová cesta pre ľudstvo ku krajším zajtrajškom. Snáď majú Mayovia pravdu, lebo komunisti niečo také sľubovali tiež a aha, ako to dopadlo… :P

Sumarizácia: Nech sa deje čo sa deje, výsledok by mal byť pozitívny, takže nie celkom koniec sveta, ktorý mnohí očakávajú. :)

 

Proroctvo Indiánov Hopi

      Severoamerickí Indiáni Hopi sú zo skupiny Šošonov, žijú v severovýchodnej Arizone v rezervácii a dnes je ich okolo 6946 na základe sčítania v roku 2000. Názov “Hopi” je skrátená forma toho, ako sa sami nazývajú “Hopituh Shi-nu-mu”, čo v preklade znamená “Mierumilovní ľudia”.
      Ako asi každá pôvodná kultúra, aj Hopi majú svoje proroctvo. Na rozdiel od Mayov nie je až také príjemné. V ich proroctve máme sledovať deväť znamení. Ak sa tieto vyskytnú, bude zle-nedobre. Nasledovné riekol starý Indián Hopi Biele Pero (“White Feather”) reverendovi Davidovi Youngovi ešte okolo roku 1959:

      Štvrtý Svet čoskoro skončí a Piaty Svet začne. Toto všade starešinovia vedia. Znamenia sa počas mnohých rokov splnili a už len pár ostáva.

Toto je Prvé Znamenie: Povedali nám o príchode bielych mužov, ako je Pahana, ale nie žijúcich ako Pahana. Muži, vezmúci si pôdu, ktorá nie je ich. A muži, ktorí zabíjajú svojich nepriateľov hromom.

Toto je Druhé Znamenie: Naša zem uvidí prichádzať točiace sa kolesá, naplnené hlasmi. Môj otec ešte za mlada videl na vlastné oči, ako sa toto proroctvo naplnilo – bieli muži priviezli cez prériu svoje rodiny na vagónoch.

Toto je Tretie Znamenie: Divné zvieratá podobajúce sa na byvola, ale s veľkými dlhými rohmi, čoskoro zaplavia zem vo veľkom množstve. Tieto Biele Pero videl na svoje vlastné oči – príchod dobytka bielych mužov.

Toto je Štvrté Znamenie: Zem bude križovaná hadmi zo železa. (koľajnice)

Toto je Piate Znamenie: Zem bude križovaná gigantickou pavučinou. (drôty vysokého napätia)

Toto je Šieste Znamenie: Zem bude križovaná riekami z kameňa, ktoré vytvárajú obrazy na slnku (asfaltové cesty a vlnenie vzduchu nad nimi, keď sú rozohriate slnkom)

Toto je Siedme Znamenie: Budete počuť o mori, ako sa zmení na čierne a veľa živých tvorov zomrie kvôli tomu. (Deepwater Horizon)

Toto je Ôsme Znamenie: Uvidíte veľa mladých, čo nosia dlhé vlasy ako moji ľudia, prísť a pridať sa ku kmeňovým národom, učiť sa ich spôsob života a múdrosť. (hnutie Hippy v 60-tych rokoch minulého storočia)

A toto je Deviate a posledné Znamenie: Budete počuť o prístrešku na nebesiach, nad zemou, ktoré padne s veľkým rachotom. Bude vyzerať ako modrá hviezda. Čoskoro po tomto, obrady mojich ľudí ustanú. (Deviate znamenie bola pravdepodobne americká vesmírna stanica Skylab, ktorá spadla na Zem v roku 1979. Podľa očitých svedkov z Austrálie vraj horela modrým plameňom.)

      Toto sú Znamenia, že prichádza veľká deštrukcia. Svet sa bude kolísať sem a tam. Biely muž bude bojovať proti iným ľuďom v iných krajinách – s tými, čo vlastnili prvé svetlo múdrosti. Bude veľa stĺpov dymu a ohňa, ako Biele Pero videl bieleho muža zakladať v púšti neďaleko odtiaľto (žeby testy nukleárnej bomby v Nevadskej púšti..?). Ale tie, čo prídu, budú spôsobovať choroby a veľké umieranie. Mnoho z mojich ľudí, chápajúc tieto proroctvá, budú v bezpečí. Tí, čo ostanú a budú žiť v miestach, kde žijú moji ľudia, tiež budú v bezpečí. Následne bude veľa čo obnoviť. A skoro – veľmi skoro na to – Pahana sa vráti (mimozemšťania..?). Donesie so sebou úsvit Piateho Sveta. Zaseje semeno jeho múdrosti v ich srdciach. Dokonca už teraz sú zasievané. Tieto by mali uľahčiť prechod do Piateho Sveta.

      Ale Biele Pero to už neuvidí, som starý a umieram. Vy [reverend Young] – možno to uvidíte. Vo vhodnom čase, vo vhodnom čase…

     Reverend Young zomrel v roku 1976, takže nevidel splnenie ďalších znamení tohto pozoruhodného proroctva. Okrem týchto deviatich znakov indikujúcich prichádzajúce problémy majú Hopi aj iné predpovede či varovania. Napríklad varovali, že nič by sme nemali priniesť z Mesiaca – pravdepodobne predpokladali misiu na Mesiac, ktorá sa vrátila so vzorkami mesačnej horniny. Hopi riekli, že ak toto urobíme, rovnováha prírodných a univerzálnych zákonov a síl bude porušená, s následkom zemetrasení, vážnych zmien vo vzorcoch počasia a sociálnych nepokojov. Tieto veci sa dnes dejú, ak si prečítate aktuálne správy, aj keď samozrejme nemusia byť nutne vďaka privezeným mesačným kameňom. :P

 

Noc červenej oblohy

      V Amerike známy záchranár/stopár Tom Brown, Jr. sa za mlada učil od starého Apača menom Stopujúci Vlk (“Stalking Wolf”), ktorého nazýval s úctou Starý otec (“Grandfather”) a tento mu povedal o svojej predpovedi z roku 1920. Ako Tom postupne zisťoval, Starý otec bol schopný predpovedať budúcnosť s úžasnou presnosťou. Nielen dokázal povedať, čo sa stane v ďalšom okamihu, dni, týždni alebo roku, ale s rovnakou presnosťou dokázal predpovedať aj možné budúcnosti na desať rokov a viac. Tom si robil o tomto záznamy a dostal od Starého otca i pár súkromných predpovedí, z ktorých sa polovica už splnila. Avšak asi nič neovplyvnilo život Toma viac, ako to predmetné proroctvo o Noci červenej oblohy. My osobne tipujeme, že to bolo v nemalej miere vďaka jej strašidelnosti, že mladý Tom musel byť vydesený na smrť a mal pár dní problém v noci zaspať… :P
      Tak ale späť k predpovedi. Inak Starý otec riekol, že neexistuje budúcnosť, ale možné budúcnosti. A pri všetkých svojich predpovediach aj nechával možnosť pre výber. Teda keď sa ľudstvo rozhodne inak, môže samozrejme ovplyvniť výsledok.
      Aby sme nenaťahovali, Starý otec povedal toto:

      Starý otec riekol Tomovi: “Keď sa tieto znamenia, tieto upozornenia udejú, budeš chápať naliehavosť toho, o čom hovorím. Potom budeš chápať, prečo ľudia nemajú len pracovať na vlastnom duchovnom povznesení, ale toto priniesť aj do vedomia moderného človeka.”

Prvé znamenie

      V sne, duch riekol Starému otcovi: “Počas rokov hladomoru, prvého znamenia, bude človek postihnutý chorobou a choroba sa rozmohne po krajine a bude terorizovať masy. Biele plášte (doktori/vedci) nebudú vedieť dať ľuďom odpoveď a veľký plač sa bude rozliehať krajinou. Choroba sa zrodí z opíc, drôg a sexu. Zničí človeka zvnútra, pričom urobí z bežnej choroby smrtiacu chorobu. Ľudia privedú na seba túto chorobu ako výsledok ich života, ich uctievania sexu a drôg a ich života oddeleného od Prírody. Toto tiež je súčasťou prvého varovania; ale znova len, človek nebude počúvať toto varovanie a bude pokračovať vo vyznávaní nepravých bohov sexu a nevedomého ducha drôg.” (pravdepodobne odkaz na AIDS a hladomor v krajinách Afriky)

      Duch pokračoval: “Drogy budú produkovať vojny v mestách ľudí a národy povstanú proti týmto vojnám, povstanú proti tej vraždiacej chorobe. Ale národy budú bojovať nesprávnym smerom, pokúšajúc sa zničiť dôsledok a nie príčinu. Nikdy nevyhrajú tieto vojny, pokiaľ národ, pokiaľ spoločnosť nezmení svoje hodnoty a neprestane sa honiť za bohmi sexu a drôg. Práve vtedy, v rokoch prvého znamenia, môže človek zmeniť smer k pravdepodobnej budúcnosti. Je to práve vtedy, keď môže pochopiť vyššie ponaučenie z hladomoru a choroby. Vtedy ešte stále bude nádej. Ale akonáhle sa zjaví druhé znamenie deštrukcie, Zem už nebude možné uzdraviť na fyzickej úrovni, iba spirituálne liečenie môže zmeniť smer od pravdepodobnej budúcnosti ľudstva.”

Druhé znamenie

      V druhej vízii Starý otec videl zmenenú krajinu. Vyzerala vyschnutá, bez vegetácie a zvieratá tam ležali, zomierajúce. Silný smrad smrti stúpal z pôdy a prach bol hustý a dusivý, horúčava nesmierna. Keď pozrel na slnko, vyzeralo väčšie a intenzívnejšie, žiadne oblaky alebo vtáky. A práve vtedy sa obloha začala vlniť a vytvárali sa v nej veľké diery. Vznik dier sprevádzal zvuk hromu a celá Zem, kamene i pôda sa triasli.

      Obloha vyzerala ako koža s otvorenými ranami a cez tieto rany pretekala tekutina, ktorá pripomínala vytekajúcu infekciu, veľké more plávajúceho odpadu, oleja a mŕtvych rýb. Bolo to cez jednu takúto ranu, čo Starý otec videl plávajúce telá delfínov, veľké otrasy Zeme a divoké búrky. Ako sa držal zeme, jeho oči skĺzli z oblohy a okolo seba uvidel katastrofu. Obrovské kopy smetí dosahovali až po oblohu, lesy vyťaté a umierajúce, pobrežia zaplavené a búrky boli čoraz divokejšie a burácajúcejšie. Každým okamihom sa Zem triasla silnejšie a silnejšie, akoby sa mala vzápätí roztvoriť a pohltiť Starého otca.

      Čoskoro sa Zem prestala triasť, obloha sa vyčistila a pred neho prišiel duch bojovníka. Ako Starý otec na neho pozrel, uvidel, že veľké slzy tečú z jeho očí a každá slza padla na zem so syčivým zvukom. Duch napokon prehovoril:

      ”Diery v oblohe. Prídu ako druhé znamenie zničenia človeka. Diery v oblohe (žeby ozónové…?) a všetko čo si videl sa môže stať realitou. Práve tu, na začiatku druhého znamenia, už človek nemôže uzdraviť Zem fyzickými činmi. Práve tu by mal počúvať varovanie a snažiť sa čo najviac zmeniť možnú budúcnosť. Človek sa nemá snažiť len fyzicky, ale aj spirituálne, cez modlitby, lebo len cez modlitby môže človek dúfať v uzdravenie Zeme a seba.”

      Duch prišiel bližšie a pokračoval, temer až šepotom: “Tieto diery sú priamym dôsledkom počínania človeka, jeho života, jeho cestovania a hriechov jeho starých otcov a starých materí. Tieto diery, druhé znamenie, označia usmrtenie jeho vnúčat a stanú sa dedičstvom života človeka odtrhnutého od Prírody. Doba, v ktorej sa tieto diery objavia, bude míľnikom veľkého prerodu v myslení človeka. Bude stáť pred rozhodnutím – rozhodnutím pokračovať na ceste deštrukcie, alebo voľby vrátiť sa späť k filozofii Zeme a jednoduchej existencii. To je okamih, keď sa bude musieť človek rozhodnúť, alebo všetko bude stratené.”

Tretie znamenie

      Po štyroch dňoch prišla tretia vízia. Ako zapadalo slnko, obloha sa zrazu zmenila na kvapalinu a potom sa zmenila na krvavočervenú. Ako ďaleko len jeho oko dohliadlo, obloha bola spojito červená, so žiadnou zmenou v tieňoch, textúre alebo svetle. Všetko stvorenie utíchlo, akoby čakalo na nejaký príkaz. Dlho pozeral na oblohu, v úžase a zhrození, pretože červená farba oblohy bola akú ešte nikdy nevidel, pri žiadnom západe alebo východe slnka. Farba bola od človeka, nie od Prírody a mala skazený zápach a textúru. Akoby pálila Zem všade, kde sa jej dotkla. Ako západ prešiel do noci, hviezdy svietili jasne červeno. Farba nikdy nezmizla z oblohy a všade sa ozýval nárek strachu a boloesti.

      Opäť, duch bojovníka sa zjavil pred Starým otcom, ale teraz ako hlas z oblohy: “Toto je tretie znamenie, noc krvácajúcich hviezd. Všetci po celej Zemi to uvidia, pretože obloha bude krvavá vo všetkých krajinách, dňom i nocou. Vtedy, vďaka tomuto tretiemu znameniu pravdepodobnej budúcnosti, bude jasné, že už niet viac nádeje. Život na Zemi, ako ho žil človek, sa čoskoro skončí a už nie je cesty späť, fyzicky alebo spirituálne. Práve vtedy, ak sa veci nezmenia počas druhého znamenia, bude človek vedieť, že zničenie Zeme je na dosah ruky. A práve vtedy musia deti Zeme utiecť do divočiny a schovať sa. Lebo ak obloha bude krvácať oheň, nebude viac bezpečia vo svete človeka.”

      Starý otec sedel v šoku a hrôze, ako hlas pokračoval: “Od tohto času, keď hviezdy krvácali, do štvrtého a posledného znamenia, budú štyri obdobia mieru [t.j. jeden rok]. Počas týchto štyroch sezón musia deti Zeme žiť hlboko v divočine a nájsť nový domov, blízko k Zemi a k Stvoriteľovi. Len deti Zeme sú tie, čo prežijú a musia žiť v súlade s filozofiou Zeme, nikdy sa nevrátiť k spôsobom [zmýšľania] človeka. A prežitie nebude dostatočné, pretože deti Zeme musia tiež žiť v spojení s Duchom. Takže povedz im, aby neváhali, keď sa tretie znamenie prejaví hviezdami, lebo ostanú len štyri sezóny na útek.”

      Starý otec riekol, že hlas a červené nebo ostalo týždeň a potom všetko zmizlo ako rýchlo prišlo.

Štvrté znamenie (pre tých, čo už máte dosť, dobrá správa: posledné!)

      Už si nepamätal, koľko dní prešlo a ani na tom dajako moc nezáležalo, keďže dostal Vízie, pre ktoré prišiel. Bola to posledná noc pred Večnou jaskyňou, keď mal štvrtú Víziu, tentoraz prednesenú hlasom malého dieťaťa.

      Dieťa povedalo: “Štvrté a posledné znamenie sa zjaví v jednej z desiatich zím [t.j. desať rokov] od noci, kedy hviezdy krvácali. Počas tohto času sa Zem vylieči a človek zomrie. Počas tých desať rokov deti Zeme musia ostať skryté v divočine, nemať trvalé stanovisko, stále putovať, aby sa vyhli kontaktu s ostávajúcimi zvyškami oddielov človeka. Musia ostať ukryté, ako starovekí skauti a bojovať s túžbou sa vrátiť k deštrukčnému životnému štýlu človeka. Zvedavosť by mohla zabiť mnohých.”

      Bolo dlhé ticho, pokiaľ sa Starý otec nespýtal ducha dieťaťa: “A čo sa stane so svetmi človeka?”

      Po chvíli dieťa prehovorilo: “Bude veľký hladomor po celom svete, aký si človek nedokáže predstaviť. Vody budú skazené, jedy hriechov človeka budú tiecť vo vodách zeme, jazier a riek. Úroda zlyhá, zvieratá človeka pomrú a choroby zabijú masy. Vnúčatá sa budú živiť telami mŕtvych a všade bude nárek z bolesti a múk. Túlavé bandy mužov budú poľovať a zabíjať iných ľudí kvôli jedlu a vody bude vždy veľmi málo, stále menej každým rokom. Pôda, voda, nebo budú otrávené a človek bude žiť v nemilosti Stvoriteľa. Človek sa najprv skryje v mestách, ale tam zomrie. Niekoľko pobeží do divočiny, ale divočina ich zničí, pretože dávno mali možnosť voľby, ktorú nevyužili. Človek bude zničený, jeho mestá v ruinách a vtedy vnúčatá zaplatia za hriechy starých otcov a materí.”

      Starý otec sa spýtal: “Takže niet žiadnej nádeje?”

      Dieťa opäť prehovorilo: “Je nádej len počas prvého a druhého znamenia. Počas tretieho, krvácajúcej noci, už viac nebude nádeje, pretože len deti Zeme prežijú. Človeku budú dané tieto znamenia, ak ostanú nepovšimnuté, nemôže byť žiadna nádej, pretože len deti Zeme sa očistia od rakoviny ľudstva, od deštrukčného myslenia človečenstva. Budú to deti Zeme, ktoré prinesú novú nádej do novej spoločnosti, žijúcej bližšie k Zemi a Duchu.”

      Týmto sa vízia skončila, všetko sa vrátilo do pôvodného stavu.

      Starý otec celú nasledovnú sezónu putoval a snažil sa pochopiť, prečo práve jemu bolo toto všetko odovzdané, prečo práve on bol vyvolený oznámiť svetu takéto nepríjemnosti.
      Ťažko povedať, no súčasne chápeme, že takéto čosi muselo veľmi ovplyvniť Tomov život. Snažil sa túto predpoveď publikovať, dostať ju na verejnosť, aj sa mu do istej miery podarilo, len nevedno, či si niekto zobral tieto slová k srdcu. Všímajúc si aktuálne dianie vo svete, asi ani nie. 

 

Proroctvo ľudí Q’ero

      Ľudia Q’ero žijú v Peru a sú poslednými z Inkov, v počte asi 1500. Za čias konkvistadorov sa im podarilo utiecť do vrchov pri Paucartambo do nadmorskej výšky od 4,2 do 6 kilometrov. Žijú v plnej harmónii s prírodou, v neustálej úcte k samotnému stvoreniu. Starešinovia Q’ero po 500 rokov udržiavajú v pamäti posvätné proroctvo o veľkej zmene – “pacachuti”, pri ktorej sa prinavráti harmónia a poriadok, zatiaľ čo chaos a neporiadok skončí.

      V nasledovnom krátkom videu z filmu Timewave 2013 je proroctvo ľudí Q’ero. Pre tých, čo radšej čítajú ako pozerajú videá je nižšie voľný preklad. :)

Sharron: Ľudia Q’ero používajú kokové listy na divináciu a na predpovedanie budúcnosti. Poprosila som Dona Umberta, aby ešte raz čítal z kokových listov a povedal nám čo hovoria.

Alberto Villoldo (prekladá Dona Umberta): V Spojených štátoch budú problémy, budú problémy v mnohých mestách, pretože tieto nebudú schopné prispôsobiť sa zmene, ktorá prichádza. Spojené štáty majú veľkú moc, veľkú brilantnosť, veľa prostriedkov, je na Spojených štátoch, aby prevzali vedenie vo svete a priniesli mier, priniesli rovnováhu na planéte. Bez vedúceho postavenia Spojených štátov nie je žiadna nádej pre svet. Pre nás, ktorí nasledujeme cestu Zeme, ľudí Zeme, my nebudeme mať problémy, ale tí, ktorí nenasledujú cestu ľudí Zeme, tí budú mať veľa ťažkostí. Mnohí budú vypovedaní zo Zeme. Budú problémy v mnohých krajinách. Bude mnoho ľudí, ktorí sa budú trápiť, pretože nenájdu svoju cestu, pretože nebudú schopní nájsť cestu späť k Zemi, späť k spôsobu spolužitia so Zemou. Ale pre nás [ľudí Zeme], nebudú žiadne problémy. Musíme obrátiť svoje modlitby na ženský princíp, musíme obrátiť svoje modlitby k Matke. Musíme sa vrátiť späť k ceste ženského princípu, spravovania a chránenia. Bez obrátenia sa k Zemi, k ženskému princípu nie je nádej pre nikoho, pre žiadneho z nás. Problém je väčší, ako chceme pripustiť, je oveľa oveľa väčší, ako si je schopný hocikto z nás uvedomiť. Riešenie, ktoré nám hovorí Matka, je návrat k nej. Sme jej deti a ona sa o nás postará, ale musíme sa k nej vrátiť. Spojené štáty majú dobrú hlavu, veľkú brilantnosť, veľký talent. Talent sa však musí vrátiť k srdcu. Musí sa vrátiť späť k Matke, späť k Zemi. Bez darov srdca nebudeme schopní vymyslieť cestu von z problémov, ktoré sme vytvorili.

 

      Tak čo vy na to? Máte nejaké vlastné predpovede a proroctvá? ;)

Zdroje:
http://www.umsonline.org/2012/2012Pgs/2012-Mayan-Calendar-Prediction-Prophecies-Maya.html
http://www.welcomehome.org/rainbow/prophecy/hopi1.html
http://www.wolflodge.org/visibiliti/prophecy/redsky.htm
http://www.pbase.com/sergio_pes/qero_people
http://www.timewave2013.com

Pridaj komentár

(povinné)

(nepovinné)


*

HTML: Môžete použiť nasledovné tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>