Koniec sveta 21.12.2012 sa blíži… » Ramen's weblog

Koniec sveta 21.12.2012 sa blíži…

     Pomaly, ale isto sa blíži dátum, ktorý skalní fanúšikovia "raz-už-by-to-konečne-mohlo-vyjsť"-typu konca sveta napäto očakávajú. Pre info koľko nám ešte ostáva, tu naše primitívne odpočítavadlo:

KONIEC SVETA!!!!!!*

*Upozornenie: Ak toto čítate, potom z nejakého nepochopiteľného dôvodu nenastal… :-S

     A čo vy? Pristihli ste sa, že v ostatnom čase sa vo vašom nákupnom košíku samovoľne zjavuje nadmerné množstvo fliaš minerálnej vody, či konzervy segedínskeho guláša, rýdzo len z dôvodu: "pre istotu, čo ak majú tí šialenci náhodou pravdu"? :D  

     Napríklad Rusi to vzali z vtipnejšieho konca a predávajú kit na prežitie apokalypsy. Na úsmevnosti celej veci pridáva skutočnosť, že kity ponúka miestna spoločnosť zabezpečujúca svadobné párty. Teda žiadni hardcore survivalisti. 

     Balíček na prežitie obsahuje vcelku zaujímavé komponenty:

  • vodku (v Rusku bez vodky ani na krok! :D )
  • rybaciu konzervu
  • sviečky a zápalky
  • vrecko pohánky
  • notes a ceruzku
  • lieky, napríklad na srdce (čo spôsobuje problém s úradmi, lebo podobne ako vodka vyžadujú špeciálne povolenie na predaj)
  • mydlo
  • povraz (aby sa zavďačili aj pesimistom)
  • ID kartu, kde si nádejný preživší môže vyplniť svoje meno a osobné údaje, aby si po všetkom mohol spomenúť kto vlastne je, alebo ak sa magnetické ID karty demagnetizujú
  • inštrukčná karta opisujúca rôzne spoločenské hry, aby sa po konci sveta ľudia nemuseli zbytočne nudiť

     Toto všetko stojí 890 rubľov, v prepočte podľa aktuálneho kurzu 22,22 € (toľká škoda, dúfali sme, že vyjde 21,12 :-( ). No nekúpte to za tú cenu! :D
 Či vám tento balík pomôže prežiť? Najskôr nie, ale sranda musí byť, aj keby konca sveta nebolo! :P

     Avšak príchod 21.12. má aj menej vtipné stránky, ako napríklad v Litve sa ľudia pokúšali (neúspešne) získať poistku proti koncu sveta, alebo príchodu Cthulhu  (priaznivci autora hororových príbehov/poviedok Lovecrafta vedia, o čom píšeme :D ). Lebo áno, už aj to je jedna z možností – svet skončí kvôli príchodu Cthulhu, ktorý odpočíva na dne oceána a čaká, pokiaľ ho kultisti vypustia. Nemôže sa totiž oslobodiť sám, mágiou zapečatenú bránu možno otvoriť len zvonka.  

     Ďalším menej príjemným aspektom očakávania apokalypsy je, že sa ľudia v Rusku pokúšajú kradnúť produkty dennej potreby a vyvliecť sa z dlhov odvolávaním sa na skorý koniec sveta.

     Sme zvedaví, ako sa budú tváriť 22.12. :P A hlavne tí, čo im dlhy kvôli koncu sveta odpustili. :D

     My si tu však svorne myslíme, že sobota 22.12. bude deň ako každý druhý. Aj keď teda, civilizácia by si nejaký ten duchovný/duševný reset zaslúžila. Si len predstavte, že by sme nemuseli platiť dane, ktoré aj tak len papaláši rozkradnú! Alebo zdravotné či sociálne poistenie! A všetky ťažko zarobené peniaze by nám ostali… To by bolo, čo?? :D  
     Samozrejme, nebolo by ich asi na čo minúť, ale to je v tomto okamihu nepodstatné. :P

 

Štyri Tri dni temna

      Možno ste postrehli v súvislosti s 21.12.2012 na internete informáciu o štyroch dňoch temna. Pochádza od japonskej princeznej Kaoru Nakamaru, avšak niekde asi došlo k chybe v preklade (viaceré zdroje uvádzajú štyri), pretože ona vraví iba o troch dňoch a troch nociach. 

      Počas temnoty nebudeme vidieť Slnko, ani hviezdy a taktiež nebudú fungovať žiadne zariadenia na elektrickú energiu. Tento jav princezná Nakamaru vysvetľuje prechodom Zeme do piatej dimenzie, cez miesto nazývané "Nuru". Vo videu princezná uvádza prvý deň tmy 22.12.2012, no niektoré zdroje spomínajú dni 19.-21.12.

      Mocní sveta vraj o tejto udalosti vedia a pripravili si podzemné bunkre na prežitie v Atlante, Poľsku, Švajčiarsku, Austrálii, avšak ako vraví princezná, ani toto ich nezachráni. Nič proti elitám, ale ak máte teraz pocit škodoradosti a zadosťučinenia, vôbec sa vám nečudujeme. :P  Elitu má málokto rád. Snáď iba samotná elita… 

      A prečo by sme mali princeznej veriť? Vo videu spomína, že v roku 1976 mala silný spirituálny zážitok, pri ktorom sa jej otvorilo tretie oko a odvtedy komunikuje s UFO a šéfom ("head of the ….") knihovníkov ("librarian") vyspelej civilizácie vo vnútri Zeme. Okrem komunikácie si princezná spomína aj na minulé životy, dokonca na iných planétach a vďaka týmto spomienkam dokáže komunikovať v jazykoch, ktoré sa nikdy neučila.

      O temnote hovoria aj iné zdroje, napríklad Moja Škola Života – 006. Cesta vzostupu , prednášateľa Bélu Kissa. On uvádza začiatok temna 21.12. o 10:00 moskovského času, čo je v prepočte na náš čas 7:00 ráno, pretože štandardne bol rozdiel medzi naším a moskovským časom 2 hodiny, avšak v Rusku sa rozhodli nevrátiť na zimný čas, a teda ostali na GMT+4 (my sme momentálne GMT+1). 

      Na pozitívnu nôtu, ničoho sa vraj netreba báť, najlepšie však ostať na mieste, aby sme si v tme nedopatrením neublížili. Totiž až 10% ľudstva by mohlo zahynúť v panike, keď budú ľudia blbnúť. Aby ste sa nestali číslom v smutnej štatistike, najlepšie teda počkať doma, či na bezpečnom mieste v blízkosti prírody. Zvieratá inak vraj vycítia kozmickú tmu, takže sa vopred schovajú. Nehrozí teda, že by vás obťažovali

     Ani podľa týchto predpovedí však svet neskončí. Možno len starý (chorý, hnusný, zlý)  bude nahradený novým, lebo kde niečo končí, čosi iné začína.

 

A čo na to Mayovia?     "NEBLBNITE!!!"

     Nevyjadrili to síce presne týmto slovom, ale ich reakcie sú v jeho duchu. :P  
     Napríklad mayský starešina Apolinaro Chile Pixtun z Guatemaly sa (ešte v roku 2009) vyjadril:

"I came back from England last year and, man, they had me fed up with this stuff."

"Minulý rok som sa vrátil z Anglicka a, človeče, mal som toho [tých blbostí] plné zuby."

     Iný starešina, Carlos Barios z Klanu Orla   sa vyjadruje konkrétnejšie, čo mu na všetkých týchto koncosvetových predpovediach vadí. V rámci snahy rozšíriť si obzory poznania, rozprával sa takmer so 600 mayskými starešinami a zistil, že je niekoľko protirečení v interpretáciách mayských hieroglyfov, Svätých kníh "Chilam Balam" a ďalších starobylých textov. Nelichotivo sa vyjadril i o tých, čo vnášajú do celej veci ešte viac bordelu. Napríklad: 

"Antropológovia navštívia chrámové náleziská, prečítajú nápisy a vymyslia si na základe nich rozprávky o Mayoch, avšak neprečítajú znaky správne. Je to len ich predstavivosť. Iní ľudia zase píšu predpovede v mene Mayov. Vravia, že svet skončí v decembri 2012. Mayskí starešinovia sú na toto naštvaní. Svet neskončí. Bude transformovaný."

     Okrem toho hovorí:

"Ľudstvo bude pokračovať, ale iným spôsobom. Materiálne štruktúry sa zmenia. Vďaka tomuto budeme mať možnosť byť viac ľudskí."

 "Všetko bolo predpovedané matematickými cyklami mayských kalendárov. Zmení sa — všetko sa zmení. Mayskí strážcovia času/dňa ("day-keepers") vnímajú 21. december 2012 ako deň znovuzrodenia, začiatok Sveta Piateho Slnka. Bude to začiatok novej éry spôsobený a umocnený prechodom slnečného meridiánu cez galaktický rovník a zarovnaním sa Zeme s centrom Galaxie."

     Carlos ešte dodáva: 

"Tento proces sa už začal. Zmeny sa teraz urýchľujú a budú sa ďalej zrýchľovať. Ak obyvatelia Zeme dosiahnu tento dátum v roku 2012 v dobrom stave a nezničia pri tom priveľmi Zem, presunieme sa na vyšší stupeň. Avšak aby sme sa tam dostali, musíme transformovať enormne mocné sily, ktoré sa snažia zahatať cestu."

 

     Starešina Hunbatz Men z Koncilu mayských starešinov vysvetľuje v tomto videu princíp ich kalendára, že ten naskutku nikdy nekončí. Tiež sa mu nepáči, že si ľudia vymýšľajú konce sveta v mene Mayov, pretože vďaka španielskym konkvistadorom boli dôležité informácie zničené, a tak ani samotní Mayovia nevedia všetko úplne presne, nieto ešte antropológovia. 

     Hunbatz Men ale hovorí, že končí slnečný cyklus a podľa toho sa niečo udeje so Slnkom. Práve kvôli zničeným znakom však nevie, čo konkrétne sa s ním udeje

     Na otázku, čo môžeme my (ľudia západnej civilizácie) urobiť v ten deň starešina odpovedá, že jeho doporučenie je, tak ako sa deje v ich kultúre, ísť von pred Slnko, meditovať a modliť sa za nový cyklus a prosiť, aby bol oveľa lepší, ako minulý. 

     Podľa Hunbatz Mena preto vznikajú predpovede o konci sveta, lebo u nás koniec niečoho má negatívny náboj a vynárajú sa predstavy katastrof a deštrukcie. 
    Pozn.red.: Prosto západný človek je posadnutý koncami a zjavne sa vyžíva v tom, aby bol ten koniec čo najefektnejší, všade samé výbuchy, roztrhané ľudské telá, potoky lávy, hromy-blesky, potopa, dvestometrové plamene, nukleárne hríby a samozrejme počas tohto musí znieť napínavá, dynamická hudba. Že, pán Emmerich..? :P  
     Avšak nie v jeho kultúre. Ak jeden cyklus končí, modlia sa k svojmu bohu Hunab K'u za ďalší cyklus.

 

     Sú však aj Mayovia, ktorí nevidia koniec cyklu takto neutrálne, napríklad Ac Tah.

     Ac Tah hovorí o snahe západných vedcov nájsť časticu antihmoty pomocou urýchľovačov častíc a zhodou okolností využiť postavenie planét 21.12.2012 a zarovnanie s centrom Galaxie na tento experiment. Cez tento úkaz nastane chvíľa o trvaní 8 minút, počas ktorej bude veľmi vysoká úroveň vedomia (vďaka zvýšeným vibráciám energie) a človek si všetko zrazu uvedomí, všetko mu bude jasné. Následne však Zem vyjde z tejto konštelácie, jej vibrácie sa vrátia do normálu a postupne budeme všetky tieto informácie zabúdať. Mayské pyramídy sú podľa Ac Taha svojským urýchľovačom častíc a dokážu tieto vibrácie uchovať, chytiť do pasce a udržať ich dlhý čas a toto umožní udržať si prebudené vyššie vedomie. Naspäť k vedcom, Ac Tah vraví, že dnešní vedci vedia, kam tento lúč [v najsilnejšej intenzite] vyššieho vedomia dorazí. Bude to juh USA, až po Guatemalu. 

     Bohužiaľ veľa pyramíd bolo zničených, a tak nedokážu udržať zvýšené vibrácie. Vedci chcú použiť tento lúč na zvýšenie vibrácií svojich vlastných zariadení, aby takto mohli nájsť hľadanú časticu antihmoty. K tomu však potrebujú obrátiť póly Zeme. Vraj sa už o to párkrát pokúsili, výsledkom čoho bolo zemetrasenie v Chile a v Japonsku. Os Zeme sa týmto posunula o 18 stupňov. 

     Na začiatku videa Ac Tah vysvetľuje, že urýchľovače častíc pri experimente vytvárajú protóny, ktoré keď narazia na zem, vytvárajú reťazovú reakciu v smere k zemskej magme. Keď narazia na magmu, vystrelia od nej smerom k povrchu Zeme. Ako letia von, rozbíjajú tektonické dosky a počas toho sa uvoľňujú ložiská zemného plynu a plyn uniká na povrch Zeme. Vďaka treniu sa prehrieva, a keď dosiahne povrch Zeme, zapáli sa a vznikajú horiace vortexy. Toto je tiež príčina, prečo dochádza k lesným požiarom a sú spálené celé hektáre lesa. Napríklad v Chihuahua v Mexiku pohyb zeme vytvoril dve takéto horiace špirály. Ale podľa Ac Taha je najväčší problém to, že ako protóny unikajú von zo Zeme, vytvárajú diery, ktoré sú 50 kilometrov široké a 50 kilometrov hlboké. Od roku 2010 do 2012 má teraz Zem 90 tisíc takýchto dier. 

     Mayom sa však experiment s potenciálne devastujúcim koncom nepozdáva, a tak urobili veľmi jednoduché deakcelerátory, spomaľovače, na spomalenie protónov urýchlených urýchľovačmi vedcov. :P

     Napokon Ac Tah upokojuje, že niet sa čoho báť, lebo všetky tieto veci sa dajú kontrolovať. A že ani veda nie je úplne zlá, iba by nemala byť využívaná na kontrolu iných ľudí. 
     Spolupracuje s množstvom ľudí na tom, aby experiment 21.12. neskončil katastrofálne. Happyend. :)

 

     Nech je ako je, veľa šťastia a čo najlepšie prežitie konca sveta! :)   Na druhej strane… čo ak naozaj nastane? Napokon, jeden nikdy nevie, že? Až máte nejaké vlastné tipy a triky ako ho prežiť, môžete sa o ne podeliť v komentároch! :)

Zdroje:
http://en.rian.ru/russia/20121126/177749128.html
http://www.blesk.cz/clanek/radce-velka-vestirna-blesku/186230/v-rusku-pro….vodka.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Cthulhu
http://www.in5d.com/japanese-princess-makes-shocking-statement-about-2012.html
http://veda-a-technika.noviny.sk/veda-a-technika-clanky/09-11-2012/najs kor-4-dni-temna-potom-taky-ma-byt-koniec-sveta-2012.html
http://www.news.sk/rss/clanok/2012/11/8104643/najskor-4-dni-temna-potom-taky-ma-byt-koniec-sveta-2012/
http://www.youtube.com/embed/XKZVpAT7EH0
http://www.youtube.com/watch?v=zKDLmOZTCv4

Pridaj komentár

(povinné)

(nepovinné)


*

HTML: Môžete použiť nasledovné tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>