Stévia – čaj, sladidlo » Ramen's weblog

Stévia – čaj, sladidlo

    Viete, čo je 300x sladšie než cukor, pritom žiadne kalórie, má liečivé účinky a dokonca na rozdiel od cukru sa ňou zuby opravujú a nie kazia? Okej, toto budete mať asi moc ľahké, keďže správnu odpoveď sme prezradili už v názve článku. :D Áno, je to Stévia cukrová, latinským menom Stevia rebaudiana.

   Dokonca ju mnohí považujú za bojovníka proti obezite. Možno toto nepoteší lobbistov z radov farmaceutických firiem (poprípade cukrovarníkov), ale v krajinách a firmách kde sa ich neboja používajú stéviu čoby sladidlo diétnych nápojov, cukroviniek, jogurtov a podobne. V súkromí domova je výborná na osladenie čaju alebo kávy. 2-3 lístky na šálku postačia, pričom obsahuje komplex takých sladiacich látok (steviozidy), ktoré nespôsobujú zvýšenie hladinu cukru v krvi, ba práve naopak, pomáhajú udržovať ho v rovnováhe v krvi a pečeni. Pozitívnych účinkov je však omnoho viac. Stévia podporuje činnosť pankreasu a pomáha tak pri cukrovke typu II. Taktiež je vhodná aj pre pacientov s cukrovkou typu I, teda áno, je ju možné použiť ako náhradné sladidlo. Okrem toho chráni pred vysokým tlakom, povzbudzuje trávenie, podieľa sa na zhutnení svalovej hmoty – čo je dôležité napríklad pri odtučňovaní. Pomáha pri liečbe akné a ekzémov, znižuje chuť na alkohol a tabak. Má antibakteriálne a protivírové účinky, preto v ústnej dutine pôsobí opačne než cukor, že baktérie ničí (obmedzuje tvorbu zubného kazu) a nie im dáva ďalšie palivo na rast sťa spomínaný biely jed. Podľa výskumov domorodci v Paraguaji, ktorí pravidelne žujú listy stévie netrpia kazením zubov. Oh, a ešte i urýchľuje hojenie rán. 

    Zhrnutie pozitívnych účinkov stévie:

  • dodá jedlám či tekutinám potrebnú sladkosť
  • pomáha diabetikom tým, že pôsobí ako náhradné sladidlo (diabetes mellitus I. ,diabetes mellitus II.) a aj pomáha pri liečení cukrovky ( diabetes mellitus II.)
  • urýchľuje hojenie rán a po zahojení nezostáva jazva
  • reguluje baktérie v ústnej dutine. Americkí indiáni používali lístky stévie nielen k osladeniu nápojov a pokrmov, ale poznali i jej liečebné účinky. Vedci zistili, že táto sledovaná populácia z kmeňa indiánov Guarani temer netrpí kazením zubov, a tak mohli potvrdiť, že stévia dokáže zničiť celý rad nebezpečných baktérií ústnej mikroflóry.
  • pomáha udržovať v rovnováhe cukor v krvi a pečeni
  • preukázateľne znižuje únavu a únavový syndróm
  • podporuje dobré trávenie, pomáha bojovať proti obezite (účinný pomocník pre tých čo majú radi sladkosti a chcú znižovať svoju váhu). Tí, ktorí toto sladidlo používajú, nemusia až tak strážiť svoju telesnú hmotnosť.
  • pomáha proti kožným ochoreniam (akné, dermatitis, ekzém…)
  • napomáha bunkovému metabolizmu, zhutňuje svalstvo, zvyšuje energetické hladiny a mentálne aktivity
  • znižuje túžbu po tabaku a alkoholických nápojoch – pomoc pri odvykaní od fajčenia

    Vidiac tento zoznam pozitívnych vlastností sa veru človek pozastaví nad skutočnosťou, prečo výrobky zo stévie nie sú bežné v obchodoch, keď vo svete sa už niekoľko desaťročí používajú? Potravinová komisia Európskej únie dosiaľ steviozidy ako nekalorické sladidlo nezaregistrovala a rozhodnutie o registrácii stále odkladá. Prečo asi…? Možno Vám napovie tento článok: Zdravie alebo lobbizmus

Využitie

    Lístky zo stévie sa používajú buď čerstvé, zmrazené alebo sušené. Usušené sú dokonca sladšie, než čerstvé. Sladká chuť vydrží v ústach pri žuvaní veľmi dlho a človek nemá pocit hladu ani chuť na energeticky výdatnejšie jedlo. Lístkami sa osladzujú pečené, varené jedlá, teplé i studené nápoje, v potravinárstve sa využíva i pri výrobe žuvačiek, zubných pást a kloktadiel.

Dobré stránky o stévii:
http://www.webareal.sk/zdravyobchod/eshop/152/162/
http://www.webareal.sk/zdravyobchod/eshop/152/152-2-Stevia-a-vsetko-o-nej
http://www.sk.diasvet.cz/view.php?cisloclanku=2005112605

Add karma Subtract karma  0

Kategória: Zdravie

Pridaj komentár

(povinné)

(nepovinné)


*

HTML: Môžete použiť nasledovné tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>