Predpoveď zemetrasenia v Kalifornii – 19.-25.3.2011 » Ramen's weblog

Predpoveď zemetrasenia v Kalifornii – 19.-25.3.2011

      Geológ Jim Berkland v roku 1989 predpovedal zemetrasenia v severnej Kalifornii a teraz opäť predpovedá zemetrasenie počas ďalšieho týždňa, od 19. do 25.3.2011. Jim tvrdí, že jeho predpovede sú s presnosťou na 75%, čo veru nie je malá presnosť. Tieto predpovede sú založené na slapových silách a nezvyčajnom správaní sa zvierat. Hovorí, že teraz sa dokonca prekrývajú až štyri významné faktory a vďaka týmto je zemetrasenie v Kalifornii veľmi pravdepodobné. 

 

      Ako prvý faktor je spln Mesiaca a tiež i jeho perigeum, faktor spojený aj s inými zemetraseniami. Druhý je jarná rovnodennosť, tiež v tomto období, ktorá môže spôsobiť najvyššie prílivové vlny tohto roka. Tretí sú mnohé masívne, nevysvetlené úhyny rýb v južnej Kalifornii (o nich sme na našej stránke už písali), ktoré by mohli indikovať zmeny v magnetickom poli Zeme (proces prepólovania, alebo pohyb magnetického pólu, alebo predzvesť zemetrasení). Tieto zmeny vplývajú na zvieratá a môžu spôsobiť podivné správanie. Pred minulými kalifornskými zemetraseniami na pobreží uviazli veľryby a vedci sa zmohli len na vysvetlenie, že sa asi pokúsili spáchať masovú samovraždu… Ako posledný, štvrtý faktor – pacifické zlomy, tiež známe ako "Ohnivý kruh" (Ring of Fire) spôsobili tri posledné veľké zemetrasenia – v Čile, na Novom Zélande a v Japonsku. Tieto zemetrasenia šli v smere hodinových ručičiek (viď obrázok nižšie, zosnímaný z videa) a naznačujú, že zlom pri Kalifornii môže byť ďalší v poradí. 

      Pán Berkland má stránku http://www.syzygyjob.com

 

Zdr oj:  http://www.naturalnews.com/031755_California_earthquake.html 

Pridaj komentár

(povinné)

(nepovinné)


*

HTML: Môžete použiť nasledovné tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>