Fukushima – animovaný film – 25.3.2011 » Ramen's weblog

Fukushima – animovaný film – 25.3.2011

     Ach áno, Japonci a ten ich fekálny fetiš… :P  
     Tento krátky animovaný film veľmi prístupnou formou (ani deti by s pochopením nemali mať problém) vysvetľuje, čo sa momentálne deje vo Fukushime. Film je v originálnom japonskom znení s anglickými titulkami, ale pre tých, čo nie sú v japončine alebo angličtine dostatočne zdatní, sme pripravili čo najpresnejší preklad. Za niektoré výrazy sa ospravedlňujeme, ale najlepšie sadli do kontextu. 

 

Preklad:

     Od veľkého zemetrasenia Nukleárne Chlapča bolí bruško a má pokazený žalúdok.
"Bolí ma bruško!" *škŕkanie v bruchu*
"Už nedokážem zadržať hovienka!"
      Nukleárne Chlapča je povestné svojimi smradľavými hovienkami, ktoré by zaiste každému zruinovali deň, keby sa nechtiac pokakalo. Zatiaľ ich zadržiavalo ako len vedelo, ale… Každý zrazu poskočil, keď Nukleárne Chlapča vypustilo hlasitý prd!
"Práve sa pokadilo??" (Holy sh*t!!!)
       Zmerali sme úroveň smradu okolo Nukleárneho Chlapčaťa, no našťastie to až tak moc nesmrdelo, a tak sme usúdili, že to boli iba uvoľnené vetry. Avšak Nukleárne Chlapča má ešte stále problém so žalúdkom. :( Pre zmiernenie jeho problémov ho navštevujú doktori a dávajú mu medicínu (pozn.red.: ak by sme chceli použiť vhodnú analógiu, najviac sa to podobá na klystír). Dve hlavné zložky sú morská voda a bór. Je veľmi potrebné, aby sme ho ochladili. Už malo pár tesnotiek, keď nedostalo svoje lieky ("OMG!! Potrebuje viac liekov!"), avšak doktori pracujú nepretržite, aby sa ani náhodou nepokakalo. No keďže si už párkrát uprdlo, v blízkom okolí to trocha smrdí. Ale nebojte sa, smrad sa tam dlho nezdrží a ľudia žijúci vo väčšej vzdialenosti si ho ani nevšimnú ("Ja nič necítim. :) "). Môžete sa strachovať ("Neznášam tie smradľavé veci!!"), že smrady tu ostanú, ale mali by sa rozplynúť asi tak za týždeň. (- Eventuálne to pôjde preč. – OK.). Takže žiadne strachy. A vôbec, kedysi dávno, v americkom Three-Mile-Island bola nehoda a prdov veru nebolo málo, no neboli žiadne hovienka. Oh, ale ešte nebezpečnejšie bolo Černobylské Chlapča. To bola teda gigantická nehoda. Černobylské Chlapča sa vyslovene vykadilo v [školskej] triede. A to bola riadna sračka, ba rozmazala sa po celej miestnosti. Áno, bola to veľká nehoda, ale pevne verím, že to sa v Japonsku nestane. Okrem toho, Nukleárne Chlapča nosí plienky čoby plus ochranu, ktoré by mali zabrániť, aby sa jeho hovienka rozprskli po celej miestnosti. Môžete riecť: "Bojím sa, že mi tie hovná poletia rovno do ksichtu!", ale nebojte sa. To naozaj nebezpečné hovienko je veľmi ťažké, aby letelo ("Príliš tučné na let"), a tak nie je šanca ("Epic fail…").
       Ale viete, kto sa o všetko postará? Sú to doktori, ktorí dávajú Nukleárnemu Chlapčaťu jeho medicínu. Doktori však môžu zostať pri ňom iba chvíľku než ochorejú ("Som vyčerpaný…"). Je to riskantná práca. Takže doktori sa musia striedať. Nie je to veľmi efektívne, ale chceme, aby neochoreli. Mohli by ste si pomyslieť: "a plienka by nepomohla?", ale nikto nevie, ako sa bezpečne zbaviť okakanej plienky ("Čo mám teraz s týmto urobiť?") a je veľmi drahé zbaviť sa takého nebezpečného materiálu ("Toto až moooooc smrdí…"). Teraz je veľmi dôležité ("Vydrž!!") ochladiť Nukleárne Chlapča. Každý pomáha ako vie, len aby ono nezačalo kakať. Ak počujete v telke správy ako: "doplňovanie chladiacej vody", to znamená, že doktor mu dáva jeho medicínu, aby sa ochladilo. A nezabudnime poďakovať týmto doktorom.
         Tu je najhorší možný scenár. Najhoršie by bolo, keby sa predsa len pokakalo a vytieklo by to z jeho plienok, ale ešte vždy to nebude také zlé, ako Černobyl. A aj keby sa podarilo zachytiť všetky jeho sračky, ľudia by sa museli presťahovať a morské živočíchy či poľnohospodárske zvieratá by boli negatívne ovplyvnené, preto urobíme všetko v našich silách, aby sme tomuto zabránili, pre všetkých ľudí v prefektúre Fukushima. A toto je tiež jeden z dôvodov, prečo doktori neustále pracujú, aby zachránili elektráreň. Povedal by som, že nasledovné dva dni sú najviac kľúčové. Medzitým, budem sa modliť za ľudí vo Fukushime, aby sa čoskoro navrátil pokoj do ich životov. To je asi najmenej, čo môžeme urobiť ako vďaku za dlhoročné prijímanie energie od Nukleárneho Chlapčaťa. 
      Nebojte sa, každým okamihom sa má Nukleárne Chlapča lepšie a lepšie. Som si tým istý. :)

Add karma Subtract karma  0

Kategória: Japonsko

Pridaj komentár

(povinné)

(nepovinné)


*

HTML: Môžete použiť nasledovné tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>