Fukushima, aktualizácia 2 – 30.3.2011 » Ramen's weblog

Fukushima, aktualizácia 2 – 30.3.2011

    Ako iste viete, problémy vo Fukushime naďalej pretrvávajú a TEPCO má čoraz väčšie ťažkosti udržať reaktory na uzde. Preto vládny kabinet vedený premiérom Naoto Kanom navrhol pokryť reaktory 1, 3 a 4, ktorých budovy boli zničené výbuchom vodíka, špeciálnou látkou, aby sa zabránilo úniku rádioaktívneho materiálu do atmosféry.

    Tieto "stany" (zelené kvádre na priloženom obrázku) by mali minimalizovať únik rádioaktívneho materiálu do okolia. Pre zabránenie výbuchu vodíka, keďže pod stanom by sa mohol opäť len kumulovať a predstavovať riziko, uvažujú aj s nainštalovaním ventilácie s filtrom. 

    Taktiež zvažujú aj odvádzanie rádioaktívnej vody do tankera kotviaceho v doku, aby táto nekomplikovala pracovníkom opravy púmp a elektrického vedenia, pretože kvôli vysokej rádioaktivite vo vode sa teraz technici nedokážu dostať do staníc, kde je nutné vykonať kľúčové opravy na spojazdnenie chladiacich systémov. Toto odčerpávanie rádioaktívnej vody do tankera by súčasne aj malo zabrániť ďalšej kontaminácii mora, do ktorého už teraz uniklo nemalé množstvo rádioaktívneho materiálu.

    Avšak sú aj pochybnosti, či bude možné umiestniť tanker do doku a taktiež, či bude možné zabezpečiť dostatočnú bezpečnosť pracovníkov počas odčerpávania rádioaktívnej vody do tankera. 

Zdroj (v japončine): 
http://www.asahi.com/national/update/0329/TKY201103290495.html

Add karma Subtract karma  0

Kategória: Japonsko

Pridaj komentár

(povinné)

(nepovinné)


*

HTML: Môžete použiť nasledovné tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>